6 bloktan oluşan Nef Ataköy 22′nin Mayıs 2017′de teslim edilmesi planlanıyor. Nef Ataköy 22’de fiyatlar 173 bin dolardan başlayarak yükseliyor.

Nef Ataköy 22 projesinde 1+1’den 4+1’e kadar daire seçeneği yer alıyor. Projeden yüzde 3 peşin, yüzde 75 banka kredisi geri kalan yüzde 22’lik tutar için ara ödeme yapılarak konut sahibi olunabiliyor.

Ataköy’ün en merkezi arazisinde yepyeni bir Nef projesi

Projenin lansman toplantısında konuşan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur; “Ataköy’ün en merkezi arazisi üzerinde Peker Grup’a ait yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alanda yepyeni bir Nef projesi yükselecek. Nef olarak 2013 yılını başarılı projelere imza atarak geride bıraktık. 2014 yılının ilk projesi olan Nef Ataköy 22 ile de sektöre yeni keşifler kazandırmaya devam ediyoruz” dedi. Proje için sadece Nef müşterilere yapılan iç bilgilendirme sonucu son 8 günde 420 müşterinin satış ofislerine gelip yer ayırttığını ve internet üzerinden 5000′in üzerinde kişinin ön talep formu doldurduğunu söyleyen Erden Timur, bu nedenle 20 Mayıs’ta başlayacak satış öncesi erkenden bilgilendirme yapma kararı verdiklerini belirtti.


Toplam yatırım değeri 420 milyon TL

Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur; “Nef Ataköy 22 şimdiye kadar geliştirdiğimiz en kapsamlı proje. Türkiye’nin ilk uydu kent projelerinden biri olan Ataköy’de yükselecek olan yeni projemizde alışılmış diğer Nef projelerine kıyasla daha farklı fonksiyonlarda yaşam alanları ve yeni hizmetler sunacağız. Nef olarak kentsel dönüşümden merkezi iş akslarına kadar farklı yelpazelerdeki arsa yatırımları ile çok geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Nef Ataköy 22 bu kapsamda, 420 milyon TL’lik yatırım değeri ile hem hedef kitlesi hem de proje konsepti bakımından çok önemli bir adım olacak” dedi.


Nef Ataköy 22 her ihtiyacı karşılayacak

Toplantının devamında söz alan Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik; “Nef Ataköy 22; 1 ofis, 1 residans, 3 konut ve 1 otel bloğu olmak üzere toplam 6 bloktan oluşuyor. Projede home-office, konut ve rezidansların yanı sıra luxury apartments olarak adlandırdığımız deniz manzaralı büyük metrekareli daireler de yer alıyor. Ayrıca iki podyum bloğuyla birbirine bağlanan projede teras ofisler ve mazağazalar da bulunuyor. Projenin avlusunda yer alan alışveriş ve iş meydanı ile yeni bir mağazacılık anlayışı getiriyoruz. Nef Ataköy 22 bölgenin yeni çekim merkezi olacak” şeklinde konuştu.

Nef Ataköy 22, tüm ulaşım hatlarının kesiştiği noktada

İstanbul’un en işlek ulaşım hattı olan E5′in hemen bitişiğinde ve Ataköy’ün en merkezi arazisi üzerinde yer alan Nef Ataköy 22′nin kapısının önünde, günde 1 milyondan fazla kişinin kullandığı metrobüs ve metro durakları yer alıyor. Ayrıca yeni yapılacak olan Ataköy-İkitelli metrosunun bir durağının da projenin hemen yanında yer alması planlanıyor. Böylece Nef Ataköy 22; Olimpiyat Köyü’ne ve 3. Havalimanı’na gitmek isteyenlerin bir durağı haline geliyor. Proje, Anadolu Yakası’ndan Marmaray, Avrupa Yakası’ndan ise metro ve metrobüsle bu hatta ulaşmak isteyenlerin aktarma durağı ve geçiş yolu konumunda yer alıyor.

Her detay dünyaca ünlü markaların tasarımcıları tarafından tasarlandı

Selçuk Çelik ayrıca; “Projemizin mimarlarını, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı bir yarışma ile belirledik. Toplam 6 bloktan oluşan Nef Ataköy 22, dünyanın en iyi 3 mimarlık ofisinden biri olarak gösterilen Dali Müzesi ve Four Seasons otellerinin mimarı olan HOK firmasının, karma projelerde uzman Washington ofisi tarafından tasarlandı. Projenin lobi, kat holü ve daire içi detayları gibi alanları da House Cafe, Kitchenette gibi mekanların tasarımını yapan ünlü Türk tasarım firması Autoban imzasını taşıyor” dedi. Selçuk Çelik, projede yer alan kapı kolundan asansör tuşuna, banyo seramiğinden, armatürlerine kadar her detayın Sony, Swarovski, Starbucks, Ikea gibi dünyaca ünlü markaların tasarımcıları tarafından tasarlandığını belirtti.

Projenin Mimarı: Konsept: HOK Washington DC, Lokal Mimari Grup: Dome

Teslim Tarihi: Mayıs 2017

Arsa Alanı: 24.208,75 m²

6 (4 Konut & 1 Home Office & 1 Otel)

A Blok Ofis: 850 m² kat alanı / 15bin m² ofis alanı (18 Kat)

B Blok Konut: (17 Kat) 264 adet:> 1+1 26 adet: 2+1 36 adet: 3+1

C Blok Konut (Flats): (18 Kat) 244 adet 1+1

D Blok Konut (Apartments): (18 Kat) 23 adet:> 1+1 101 adet: 2+1 26 adet: 3+1 52 adet: 4+1

E Blok Konut (Flats): (18 Kat) 265 adet: 1+1

F Blok Otel: (18 Kat) 232 oda

Nef Ataköy 22 adres: Ataköy 7.8.9.10 Kısım mah.Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. Bakırköy/İstanbul

Projede ayrıca yüzme havuzu, yürüyüş parkurları ve ortak alanlar yer alıyor.


Nef Ataköy 22 İletişim:

Telefon: 444 9 633
Web Adresi: www.nef.com.tr