Kâğıthane OfisPark’ta gökyüzüne uzanan yüksek, çok katlı yapılar yok. 14.500 m2’lik bir alana yayılan 9 bina birbirinden kopmayan 4 bloktan oluşuyor. Yüksekliği 8 katı geçmeyen binalar köprülerle birbirine bağlanıyor.

OfisPark, kullanıcılara ortak kullanım alanı yaratmak için tasarlanan bir avluya sahip. Burada bulunan mağazalar, kafeler ve benzeri üniteler de aynı amaca hizmet ediyor. Aynı alanda buluşan, ortak avlu ile birbirine bağlanan ofis binaları çalışma hayatını sosyalleştirirken, ofis kavramına yeni bir tanım getiriyor.

Kâğıthane OfisPark’ta uygulanan sistemlerle kullanıcılarının beklentilerini en hızlı ve kaliteli şekilde karşılıyor. Ulaşılabilirlik, güvenlik (yangın, deprem), mekanik (ısıtma, soğutma, havalandırma), catering, housekeeping hizmetleri ile OfisParkta çalışanların hayatını kolaylaştırıyor.

Esnek kullanım seçenekleri

OfisPark değişik büyüklüklerde pek çok üniteye sahip. Farklı beklentileri olan ofis kullanıcılarına kendi ihtiyaçları doğrultusunda çözüm sunabiliyor. Dilerse tek bir firma bağımsız bir binanın sahibi ya da tek bir katın kullanıcısı olabiliyor. Binalar, 230-1500 m2 arasında değişen kat büyüklükleriyle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Mağazalar

Kâğıthane OfisPark’ta binaların zemin katlarında ticari üniteler yer alıyor. Hızla gelişmekte olan bu semtin diğer sakinlerine ve işyerlerine de hitap edebilecek olan “convenience, lifestyle, service” odaklı mağazalar ile canlı bir yaşam alanı yaratılması amaçlanıyor.

Teknik Özellikler

Ofispark’ın mühendislik tasarımında LEED sertifikasyon sistemine tam uyum sağlamak ve enerji bakımından verimli bina altyapısı kurmak amacıyla ASHRAE 90.1.2004 (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers) standartları kullanıldı. Bu sayede iç mekân hava kalitesi ve ısı konforu üst düzeyde iken enerji tüketimi optimize edilmiş oluyor. Böylece, Kâğıthane OfisPark kullanıcıları ofis konfor şartlarını sağlayan hizmetlere daha düşük faturalarla sahip olabiliyorlar.

Mevsim dönüşümlerinde bağımsız bölümlerin değişen ısı ihtiyaçlarını karşılamak için binada uluslararası standartlara uygun HVAC (heating ventilation air conditioning) sistemi kullanılıyor. Taze havalı ve dört borulu fan-coil sistemiyle yüksek ısı konforu sağlanıyor.

Tüm binalarda, zemin ve ofis katları arasında çalışan toplam 17 adet asansör bulunuyor. Ayrıca her binada bir adet yük asansörü yer alıyor. Otopark ve ana giriş lobisi arasındaki ulaşımı sağlamak için binalarda bir adet yürüyen merdiven ve yolcu asansörü de bulunuyor.

Kâğıthane OfisPark kullanıcıların güvenliğine büyük önem veriyor. Bina içinde bulunan tüm kritik noktalar kameralarla izleniyor. Koridorlar, asansör holleri, otopark alanları ve bina giriş-çıkış noktalarında bulunan renkli kameralar sürekli çekim ve kayıt yapabiliyor.

550 araçlık otopark kapasitesi Kâğıthane OfisPark’ı diğer A sınıfı ofis binalarından ayıran en önemli özelliklerden biri. Burada her 100 m2’lik kiralanabilir alan için bir araçlık otopark tahsis edilebiliyor ve talebe bağlı olarak bu kapasite yükseltiliyor.

Ofispark kullanıcılarına sosyalleşebilecekleri bir çalışma ortamı da sunuyor. Komplekste, kapalı alanda 300, açık terasta 200 kişilik kapasiteye sahip kafeterya yer alıyor. Ayrıca kafeterya katında her biri farklı biçimde dekore edilmiş olan 10-20 kişilik özel yemek odaları mevcut. 1500-2000 kişiye hizmet verebilecek olan bu ünite, ofis sahiplerinin kaliteli vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratıyor.

Katlar yalnızca esnek kullanım seçeneklerine sahip değil, aynı zamanda 4.30 m yükseklikleriyle geniş ve ferah bir ortam da sağlıyor.

A sınıfı ofis işletmeciliği alanında deneyimli olan Tekfen Services, OfisPark’ın güvenlik, temizlik, bakım, catering, özel aktiviteler gibi işletmecilik hizmetlerini sunarak, kalitesine uygun biçimde yönetimini ve işletmesini üstlenmektedir.

Ofis hayatına farklı bir gözle bakmak

Tasarımı Emre Arolat’a ait olan Kâğıthane OfisPark, hayatın ritminden kopmadan çalışmak isteyenler için tasarlanmış bir iş merkezi. Aynı alanda buluşan, ortak avlu ile birbirine bağlanan ofis binaları çalışma hayatını sosyalleştirirken, ofis kavramına yeni bir tanım getiriyor.

Kâğıthane OfisPark semtin mevcut dokusunun modern bir yorumu olarak tasarlandı. Yüksek bir ofis bloğu yerine, bir avlu etrafında birbirine bağlanan az katlı -bir yapılaşma tercih edildi. A sınıfı ofis kompleksi olarak tasarlanan OfisPark’ta, geniş ve kullanışlı dokuz ofis binası köprülerle birleşerek dört bloğu oluşturuyor. Bloklar önlerine açılan avluyla tek bir noktada bütünleşerek sosyal hayatı kucaklıyor. Ayrıca avlunun etrafındaki mağaza ve kafelerle ortak bir yaşam alanı yaratılıyor.

Neden Kağıthane

Son dönemlerde konumuyla dikkat çeken Kâğıthane, şehrin ana arterlerinin buluşma noktasında yer alan gelişime ve dönüşüme açık bir bölge.

Kâğıthane, Levent–Maslak Hattı’nın hemen doğusunda, İstanbul’un iki önemli ulaşım aksı olan E-5 ile E-6 (TEM) arasında bulunuyor. Bu avantajlı lokasyonuyla Kağıthane yeni bir merkezi iş alanı olarak kayda değer bir potansiyele sahip. Silahtarağa-Cendere yolu, Cendere-Hasdal yolu ve Hasdal Kavşağı geniş ana arterlerin başında geliyor.

7 Tepe / 7 Tünel projesi kapsamında açılan Kağıthane-Piyalepaşa-Dolmabahçe tünelleri kesintisiz ulaşımı sağlıyor.

Projesi ve ihalesi tamamlanmış olan 24,5 km uzunluğundaki Kabataş-Mahmutbey raylı sistemi ise Kabataş’tan başlayarak Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Kâğıthane ve Tekstilkent’e kadar uzanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü ulaşım projeleri bölgenin cazibesini artırıyor, semtteki dönüşümün altyapısını güçlendiriyor.

Dönüşüm

Şehrin Kalbinde Bir Kavşak Noktası

Kâğıthane iş ve ticaret merkezlerine yakın önemli bir kavşak noktası. Ancak Kâğıthane Deresi, uzun yıllar boyunca imalathaneler, depolar ve fabrikalarla çevrelendi. Bir sanayi bölgesi haline gelerek cazibesini yitiren semt şimdi eski günlerine kavuşuyor.

Yeni imar çalışmalarıyla, burada bulunan fabrikaların, imalathanelerin ve depoların bölgeden kaldırılması planlanıyor. Levent’e birkaç kilometre uzaklıkta yer alan semt İstanbul’un yeni ticaret, kültür ve fuar merkezine dönüşüyor.

Kâğıthane bir başka heyecan verici projeyle daha şekilleniyor. Kâğıthane Deresi’ne İstanbul Boğazı’ndan su akışının sağlanarak dere suyunun sürekli temiz kalması ve Kağıthane Vadisi’nin eski yeşil günlerine kavuşması öngörülüyor.

Ödüller

• 2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri kapsamında Yapı dalında
• Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2012 yılında düzenlenen ArkiParc Gayrimenkul Ödülleri’nde ‘Ofis’ kategorisinde,
• Europe & Afrika Property Awards 2010 kapsamında “Ticari/Ofis Yapıları” kategorisinde,
• 2009 yılında MIPIM Architectural Future Project Awards kapsamında, 51 proje arasından seçilerek ‘Ofis Yapıları’ kategorisinde, ödüller kazanmıştır.

Kağıthane Ofis Park adres: Merkez Mah.Bağlar Cad. No:14 Kağıthane / İstanbul

Telefon: 0212 321 13 26
Web adresi: www.kagithaneofispark.com