CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: EMLAK BANKASI’NI FAALİYETE ALIYORUZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda konuşuyor.

Buradasınız : Ana Sayfa »Gündem » Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda konuşuyor.13 Aralık 2018 Perşembe 13:09 facebookta paylaş Share on Google+ yazıyı büyütyazıyı küçült

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

-Bu sabah 06.30 civarında, erken saatlerde meydana gelen tren kazasıyla ilgili üzüntülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 3’ü makinist olmak üzere 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 47 vatandaşımız da yaralanmıştır. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu kaza tüm boyutlarıyla incelenecek, sorumlular ortaya çıkartılacak ve gereken her şey yapılacak.Kazayla ilgili adli ve idari soruşturmaya başlanmıştır. Kazayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştır.

-Milletimize verdiğimiz sözleri de gerçekleştirmeye çalıştık. İç ve dış kaynaklı tüm engelleme girişimlerine rağmen hedeflerimize ulaşma konusunda önemli mesafe katettik. Birkaç ay öncesine kadar sabah akşam karamsarlık pompalayanlar, bugün adeta dillerini yutmuş durumda.

-Kişisel çıkarı için 81 milyonluk Türkiye gemisinin altını oymaya çalışanlar kesinlikle fırsat bulamayacaklar, onlara fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin düşmanlarının operasyon aracı haline dönüşmüş olan çevrelerin sözlerine kulak asmayacağız. Hiçbir kirli planın, hiçbir ekonomik tetikçinin, ülkemizle hedefleri arasına girmesine izin vermeyeceğiz.

-Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen, ilk 100 Günlük İcraat Programında yüzde 97 gibi gerçekleşme performansına ulaştık. İcraat programımızda yer alan 400 eylemden 340 tanesini tamamladık.

-Cumhuriyetimizin 95’inci yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim tarihinde Türkiye’ye yeni bir zafer anıtı kazandırdık. 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı ülkemizin gurur abideleri arasında yerini almıştır. Yılda 200 milyon yolcu kapasitesine çıkacak. Milet bahçelerimizin 5 tanesini hizmete soktuk. 81 ilimizin tamamına bir millet bahçesi kazandıracağımız gibi ilçelerde de inşasına devam edeceğiz.

-İcraat programımızdaki gerçekleşmeler için 37,4 milyar lira sarf ettik. İcraat programının planlanandan daha az bütçe ile yapılması uygulamaya koyduğumuz tasarruf politikasından.

“5 yıllık Cumhurbaşkanı Programı’nı uygulamaya koyuyoruz”

Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz. Önümüzdeki dönemin yol haritası olacağına inandığım 5 yıllık Cumhurbaşkanı Programı’nı tamamlayarak uygulamaya koyuyoruz. İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi’ni devreye alıyoruz.

“Yargıda hedef süre uygulaması başarıyla tamamlandı”

Adalet Bakanlığı, dava başlangıcında bitiş tarihinin bildirileceği hedef süre uygulamasını başarıyla tamamladı. 1 Ocak’tan itibaren yaygınlaştırarak pratiğe geçiyoruz. Geciken adalet adalet değildir anlayışı ortadan kalkıyor.

Üniversiteli gençleri çalışma hayatına kazandırmak için projelerimizi hayata geçirdik. Sosyal hizmetler sayısını 316’ya çıkardık. 23 ilde gerçekleştirilen sosyal ekonomik destek hizmetini 8 ilde daha hizmete aldık. 2 milyonu aşkın Bağ-Kur’lu sigortalımıza sosyal güvenlik primlerimizde ödeme kolaylığı getirdik. Engelli sağlık kurulu raporlarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturan yönetmeliği hazırladık. Er ve erbaşların ailelerinin de sağlık hizmetlerinden yararlanmasını öngören mevzuatın teknik çalışması tamamlandı.2019 yılını yaşlı yılı ilan ederek Uluslararası Yaşlılık Şurası düzenliyoruz. 81 ilimizin tamamında çocuk işçiliğiyle mücadele birimleri kuruyoruz.

“Emlak Bankası’nı faaliyete alıyoruz”

Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz.

Sıfır Atık Projesi kapsamında 750 kamu kurumunda sistemi uygulamaya geçirdik. Emlak Bankası’nın yapılandırma sürecini tamamlayarak faaliyete alıyoruz. İmar barışı kapsamında 8,5 milyon vatandaşımızın başvurusunu aldık, kalanları almaya devam ediyoruz.

Paylaş

Son Yayınlananlar

 • Diğer
 • Emlak Konut
 • Güncel Emlak Haberleri
 • Gündem Haberleri
 • Manşet
 • Sizin İçin Seçtiklerimiz
 • Sizin İçin Seçtiklerimiz
 • Üst Manşet

Emlak Konut Maslak 1453 Dükkanları Açık Arttırma Yeni Tarihi 03 Temmuz

Emlak Konut Maslak 1453'te bulunan dükkanları açık arttırma yöntemiyle satışa çıkardı.Daha önce son başvuru tarihi 25 Haziran 2019 olan açık…

% gün önce
 • Diğer
 • Gündem Haberleri

Altın Fiyatları Güne Yükselişle Başladı

Altın fiyatları yükselişi sürdürüyor.Altın fiyatları ons başına 1.425.53 dolardan işlem görüyor.Gün içerisinde 1.442,15 dolara kadar yükselen altın ons fiyatları güne…

% gün önce
 • Diğer
 • Gündem Haberleri

Altın Fiyatları Yükselişe Devam Ediyor

Altın fiyatları bugün yükselişine devam ediyor.Gün boyunca ons fiyatları 1.406 00 dolar civarında olan altın fiyatları akşam saatlerinde yükselerek ons…

% gün önce
 • Diğer
 • Gündem Haberleri
 • Sizin İçin Seçtiklerimiz
 • Üst Manşet

Kuşadası Ve Didim’de Konut Fiyatları Arttı!

Endeksa.com’un güncel verilerine göre Aydın’da konut fiyatları son 1 yılda %15.46 oranında değer kazandı. İl genelinde ortalama konut fiyatı 294.500…

% gün önce
 • Diğer
 • Magazin Haberleri

Ricardo Quaresma Paylaştı Olay Oldu!

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma sosyal medyadan yaptığı paylaşımla olay yarattı. Beşiktaş'ın Portekizli yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma yine gündem yarattı.Sosyal…

% gün önce
 • Diğer
 • Gündem Haberleri
 • Üst Manşet

Altın Fiyatları Yükseliyor!

Altın fiyatları,Fed açıklamalarındaki güvercin tutum nedeniyle başlattığı yükselişi sürdürüyor.Altın fiyatlarının ons başına 1.403,46 dolardan işlem görüyor. Altın ons fiyatlarının dünya…

% gün önce