TOKİ’nin kurumsal internet sitesi, ihtiyaç duyulan bilgiye daha hızlı ve kolay erişimi sağlamak amacıyla yeniden tasarlandı.

Yeni veriler eklenerek daha zengin bir içeriğe kavuşturulan site, bilgisayar, tablet, telefon ve TV gibi tüm cihazlarla uyumlu hale getirildi.

Her ay ortalama 500 bin kişi tarafından ziyaret edilen TC. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi kurumsal internet sitesi, gelişen iletişim teknolojilerine uyumlu hale getirilerek yenilendi. İdareyle ilgili ihtiyaç duyulan her türlü bilgiye daha hızlı ve kolay erişimi sağlamak amacıyla yeniden tasarlanarak bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon gibi tüm cihazlarla kullanılabilecek hale getirildi.

Dinamik ve kullanıcı dostu tasarım

Yeni internet sitesini kullanıcı dostu bir yapıya kavuşturabilmek için projelendirme ve ön hazırlık aşamasında birçok analiz çalışması yapıldı. Siteyle ilgili yapılan ziyaret analizleri sonucu kullanıcı tarafından en çok kullanılan Satış, İhale ve Uygulamalar gibi öğelerde yer alan bilgiler güncellendi ve bilgilere erişim daha kolay hale getirildi. Yeni veriler eklenerek daha zengin bir içeriğe kavuşturuldu.

Dinamik ve kullanıcı odaklı tasarımıyla görsel materyallerin daha rahat görüntülenmesi sağlandı. Sayfaların sosyal medyada paylaşılmasını kolaylaştırmak için hızlı erişimler tasarlandı. Konut almak isteyenlere kolaylık sağlamak üzere, çeşitli konut kategorileri için yapılan güncel satışlar, kampanyalar, sitenin yeni görünümünde daha görünür kılındı. Bu sayede ziyaretçiler menülere girmeden bu linklere ana sayfadan doğrudan ulaşabilecek.

Konut arama linkinde ise şehre, tipine ve proje durumuna göre istenilen özelliklerde konut aranmasına imkan sağlanıyor. Ev sahibi olmak isteyenler böylelikle istediği özelliklere sahip bir konutu daha kolay bulabilecek.

TOKİ’nin kurumsal internet sitesi www.toki.gov.tr yeni yüzüyle en son kullanılan yazılım teknolojisine uygun ve geleceğe hazır.