Seranit Grup, UNICERA Fuarı’nda yeni ürün koleksiyonları ile mimarlık camiası ve yapı sektörü profesyonellerine unutulmaz bir deneyim yaşattı.

24 – 28 Şubat tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve alanında dünyanın ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda (UNICERA), Seranit Grup zengin ve şık ürün portföyü ile mimarlık camiası ve yapı sektörü profesyonellerinin ilgi odağı oldu.

“Hisset” konsepti ile ziyaretçilerinin 5 duyularına özel bir deneyim yaşatmayı amaçlayan Seranit Grup, 1100 m²’lik standında Seranit Porselen, Serra Seramik, Seranit Yapı Gereçleri ve Vanucci markalarına ait en yeni koleksiyon ve ürünlerini sergiledi.

Seranit Grup standının en çarpıcı koleksiyonlarından biri “Geleceğin Taşları” koleksiyonuydu. Paris’te, biri Türk diğeri Hollandalı iki genç sanatçı tarafından hazırlanan koleksiyon Türkiye’de elde edilen, dijital olarak zenginleştirilmiş 10+1 adet taş ve mermerden oluşuyor. Koleksiyon, 16. yüzyılda yaşamış ünlü Türk mimar Mimar Sinan’ın özellikle kullandığı Marmara Mermeri’ne modern bir övgü niteliğindeki özel bir sürümü de içeriyor.

Seranit Grup standında Serra Seramik markasının 2015 yılı için lokomotif ürünlerini ise Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) üyesi Yeşim Hatırlı, Ekin Ç. Turhan, Tülin Çetin, Saadet Sayın, Şerife Meriç, Heves Beşeli, Onur Özkoç, Hacer Yetiş ve Hasan Okan Çetin’den oluşan 9 tanınmış mimarın tasarladığı ArchiTiles koleksiyonu oluşturdu.

Stantta ayrıca mimarların yüksek beğenisini kazanan ve 2015 IF tasarım ödüllerini kazanan Seranit Porselen Arena serisi, yaşanılan mekanlardaki hava kalitesini artırmak üzere geliştirilmiş kokuyu yok eden, bakteri ve küf oluşumunu engelleyen yenilikçi Oxicoat Ekolojik Sıva ve Oxipaint Ekolojik boya; dış mekanlarda özellikle toprak zeminlerde kullanım ve uygulama rahatlığı sağlayan köpük ve porselenin birleşimi kompozit karo Duostone ve Türkiye’de ilk defa porselen karoyu bükerek Seranit Porselen fabrikalarında üretilen Seravista merdiven basamağı ürünleri sergilendi.

Deneyim konsepti oldukça ilgi gördü

Fuar açılışı sonrasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba bu yılki fuarın kendileri için büyük önem arz ettiğini belirterek, ziyaretçilerin Seranit ve Serra ürünlerinde komple yeniliklerle karşılaşacaklarını kaydetti.
Ece Ceylan Baba sözlerine şöyle devam etti:

“Standımızı ziyaret edenlere bir Seranit Grup deneyimi yaşatıyoruz. Ziyaretçilerimiz bu deneyimi hem fiziksel hem de duygusal olarak yaşıyorlar. Beş duyumuzun karolarımızla bütünleştiği niş alanlar yarattık ve ziyaretçilerimiz gerçekten koklayarak, dokunarak, tadarak, duyarak, görerek ve hissederek ürünlerimiz ile ilgili deneyim yaşıyorlar. Bu sayede sadece karo ya da bir yapı malzemesi değil, tüm atmosfer ile ilgili bütünsel bir konsepti deneyimleme şansı yakalamış oluyorlar.”

Fuarda 60’a yakın yeni ürün ile ziyaretçilerin karşısına çıktıklarını söyleyen Ece Ceylan Baba, “Hem Seranit’te hem de Serra’da yepyeni 2015 portföyümüzü görebileceğiniz standımızda ayrıca, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ile birlikte yürüttüğümüz ArhiTiles tasarımlarımızın yanı sıra Türk doğal taşlarına dijital dokunuş yaparak global platformlara girmesini sağlayacak “Geleceğin Taşları” koleksiyonumuzdan küçük birer gösterimlerimiz var” dedi. Ece Ceylan Baba, fuarda sergiledikleri ürün portföylerinin dili, seviyesi, konuştuğu ve anlattığı şeylerin tamamının bir sürpriz oluşturduğunu, bu sürprizi ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim olarak sunduklarını ifade etti.
Kalitesi tescillendi

Seranit Grup’un sektörde yakaladığı başarılardan da söz eden Ece Ceylan Baba şunları söyledi:
“2014 Seranit Grup için hayli başarılı ve ödüllerle dolu bir yıl oldu. Dünya Ekonomik Forumu’nun ‘Küresel Büyüme Şirketleri’ (Global Growth Companies) arasına seçilen Seranit Grup, ardından TSE Çift Yıldız Belgesi’ni aldı. Bu belge ile Grubun uluslararası standartlarda üretim yaptığı bir kez daha tescil edilmiş olurken, Türkiye’de sektöründeki standartları da belirlemiş oldu. Tasarımda ise dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards’da (iF Tasarım Ödülleri) ürünlerimizle 5 ödül birden kazandık. Son olarak da tüm seramik ve porselen ürün gruplarında Çevresel Ürün Beyanı (EPD – Environmental Product Declaration) Belgesi almaya da hak kazandık.”