Avrupa Konutları Kale’de inşaat çalışmaları devam ediyor. Blokların yükselmeye başladığı projede dairelerin erken teslim edileceği açıklandı.

Artaş İnşaat yetkililer, diğer konut projelerinde olduğu gibi Topkapı projesinde de konut alıcısının işini kolaylaştırmak için inşaat sürecini hızlandırdıklarını söyledi.

Projede konutlar Temmuz 2016 yerine Nisan 2016’da teslim edilecek. Şirket yetkilileri, konut alıaları tarafından yoğun ilgi gören Avrupa Konutlan Kale’de dairelerin hızla sahiplerini bulduğunu, fiyatların ise 556 bin TL’den başladığım söyledi. Projede 1+1, 2+1,3+1 ve 4+1 seçeneklerine yer verilirken, dairelerin büyüklükleri ise 77 metrekare ile 210 metrekare arasında değişiyor.

Kale Endüstri Holding’in Topkapı’daki arsası üzerinde, yükselen Avrupa Konutlan Kale, 650 müyon TL’lik yatınmla hayata geçiriliyor. Şehir içi ulaşım açısından avantaja sahip bir lokasyonda konumlanan proje, metrobüs ve tramvay duraklanna yürüme mesafesinde bulunuyor.

37 bin metrekare arsa üzerinde konumlandınlan Avrupa Konutları Kale’de, 599 daire, 30 mağaza ve 52 ofis yer alacak. Projede konut bloklarına 88 bin 700 metrekare, ticari alanlara ise 21 bin 300 metrekare ayrıldı.

E5 Karayolu üzerinde yer alan projenin, az katlı yapısı ve peyzaj alanlanyla öne çıktığı söyleyen şirket yetkilileri, “Avrupa Konutları Kale’de 10 katlı 9 blok yer alıyor. Projede, spor salonu, sauna, buhar odası, Türk Hamamı, 2 kapalı /üzme havuzu ve açık spor alanları bulunuyor. Konutlara ait 1.350 araçlık kapalı Dtoparka alam ve 30 adet cadde üzeri mağaza da yer alacak” dedi.